İçerme (Inclusion) Stratejisi

Erasmus+ Programı İçerme Desteği

Nedir?

Erasmus+ Programı, özel ihtiyaç sahibi kesimin programa katılımını teşvik etmektedir. Özel ihtiyacı olan kişi, ek finansal destek olmadığı takdirde kişisel fiziksel durumu, zihinsel durumu veya sağlık durumu, projeye/hareketlilik faaliyetine katılmasına izin vermeyen potansiyel katılımcıdır.  

Özel Erişim İhtiyaçları Nelerdir?

Erasmus+ hareketliliğinizle ilgili bireysel ihtiyaçlara yönelik desteklenmesi uygun olabilecek alanlar uygun konaklama, seyahat iin yardım, tıbbi refakat, destek teçhizat, uygun öğrenim materyalleri, refakatc¸i olup sadece bu sayılanlarla da sınırlı değildir.

Ek Hibe Alınabilir mi?

Evet, hareketliliğiniz süresince özel erişim ihtiyaçlarınıza yönelik olarak aylık olağan Erasmus+ öğrenim, staj veya personel hareketliliği hibesine ilave olarak Erasmus+ fiziksel, zihinsel veya sağlıkla ilgili özel durumu olan öğrenci ve personel ek hibesine başvurabilirsiniz. Erasmus+ özel ihtiyaç desteğine başvurabilmek için Erasmus+ hareketlilik döneminize hazırlanırken özel ihtiyaçlarınızı ve fiziksel, zihinsel veya sağlıkla ilgili durumunuza ilişkin olarak öngörülen ek masraflarınızı belirtiniz.

Nasıl Başvurulur?

Erasmus+ özel ihtiyaç desteini talebinizi Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatorlüğüne veya Erasmus Bölüm Koordinatörünüze iletiniz.